TM P90TR
CA MP5A2
TM M3 Shorty
WE M1911 tactical
A&K M249 para
G&P M16A3 M203
STTi gas M92F NEW

TM - P90 TR

P90ka je lehká kompaktní a snadná na používání. Vystřílel jsem z ní už dost kulí, abych mohl říct, že je to spolehlivá a kvlaitní zbraň. Mezi jinými vyniká svou přesností. Střely nemají skoro žádný rozptyl a létají rovně. Další kvalitou je vysoká kadence střelby. Ta je i s 8,4kou baterkou velká a s 9,6kou překoná většinu aeg se kterými jsem se setkal.
Tato zbraň je přímo zrozena pro CQB. Díky bul pup systému je velmi krátká, zároveň má však delší hlaveň než např. MP5. P90ka v podstatě nemá externí hlaveň (pokud není nasazen tlumič). Velmi snadno se s ní proto vyklání zpoza rohu apod. Nestane se vám, žebyste nechtě o něco zavadili přečnívajácími částmi.
Nadruhou stranu má i své mouchy. Tou největší je podle mě zásobník. Se zbraní přijde tlačák na 68 ran. Ten sice podává krásně, ale kvůli rychlosti střelby je hned prázdný. Točák zase není zrovna nejspolehlivější. Pokud ho nekrmíte TM kuličkami je téměř nepoužitelný. Dostřel také není nijak závratný. Tenhle nedostatek se však dá odstranit menším upgradem.

Celkově vzato je P90ka velmi dobrá zbraň, která mi při akci už nesčetněkrát zachránila život.
 
CA – MP5A2, A3
Pokud máte zájem o MP5, tak je Clasic Army tou nejlepší volbou, tedy alespoň podle mého názoru. O kvalitách této značky jste toho už určitě všichni slyšeli spoustu a pokud jde o tenhle typ zbraně, můžu jen souhlasit. MP5ka je velmi dobře zpracovaná a vypadá moc pěkně. Nic se na ní nekvedlá a na první pohled působí velmi bytelně.
Zkrátka není to kvér, u kterého byste se báli, že vám po první akci odejde.
Co se týče střelby, je na tom MP5 taktéž dobře. V základu má zbraň okolo 90m/s. Dostřel je však uspokojivý. Navíc není problém jej zvýšit jen lehkým upgradem vzduchotechniky. Například plný válec vám přidá několik metrů k dobru. Rychlost střelby je více méně stejná jako u jiných podobných zbraní. Točák, který se zbraní přijde vám nějakou chvíli vydrží, ale rozhodně není od věci pořídit si i jeden nebo více zásobníků(podle vašeho stylu hry).
Na trhu je jich spousta a dají se sehnat za docela rozumné ceny.

Podle mého názoru je MP5 výborným kvérem do budov. Výhodou je i kvalitní a snadno použitelná svítilna v předbažbí. Nicméně nedoporučil bych vám tuhle zbraň do lesa. Kvůli krátké hlavni mají kuličky na větší vzdálenost trochu moc velký rozptyl.
Shrnuto: Kvalita, přijatelná cena, životnost. Zkrátka dobrej kvér.
 
TM – M3 Shorty

Jediná brokovnice v našem týmu. Jedná se o manuální zbraň, která na jedno stisknutí spouště vystřelí tři kuličky. Jako zásobník slouží stylové patrony, které pojmou 30 ran. S brokovnicí bohužel přijde jen jedna, ale není problém si přikoupit další.
Zbaň je těžší, než by se na první pohled mohlo zdát. Spousta částí je totiž z kovu.

Co do účinnosti, se shorty kupodivu téměř vyrovná elektrice. Jednou se mi s ní podařilo vystřílet celý nepřátelský tým (asi 5 hráčů, už nevím přesně), v situaci, kdy jsem už zůstal sám naživu. Brokovnice má i funkci pump action (Držíte spoušť a jen natahujete).
Nevýhodou je absence pažby. Fakt, že si zbraň neůžete zapřít o rameno, znamená horší ovladatelnost a nižší přesnost. Pokud byste měli zájem si tuto zbraň koupit, doporučil bych vám trošku si připlatit a koupit verzi TM M3 Super 90.

 
Klasická a krásná. Tak bych popsal pistoli colt 1911. Celokovové provedení vypadá krásně. Když ji vezmete do ruky, máte z ní opravdu dobrý pocit, a ten nezmizí, ani když vystřelíte. Díky blowbacku závěr efektně zajíždí a docela při tom kope. Přesnost jsou srovnatelné s jinými plynovkami. Jako záložní zbraň mi colt slouží moc dobře, ale více méně ho mám jen na ozdobu:-)

WE - M1911 Tactical
 
A&K – M249para

Vzhled tohoto lehkého kulometu je celkem realistický. Plastové kryty vypadají dobře a neviklají se. Spousta částí je kovových. Tomu také odpovídá její velká hmotnost. Tato zbraň si chtě nechtě važádala větší zásah do svých „vnitřností“, aby získala patřičný výkon a spolehlivost. Bylo nutné vyměnit několik částí, jako např. válec, píst
pružinu a hop-up gumičku, za lepší. Po těchto úpravách se z ní však stala skutečná podpůrná zbraň. Díky elektrickému zásobníku je z ní možné střílet velmi dlouhé dávky, pod jejichž krytím se snadno přesune hned několik členů týmu naráz. Problémem není ani zatlačit nepřítele na ústup nebo odrazit útok deštěm kulí. M249ka rozhodně není zbraň na čištění budov, ale v otevřenějším terénu znamená pro tým velký přínos.
 
G&P - M16A3 M203
Už v základu má zbraň slušný dostřel, a navíc se velmi snadno upgraduje. Vnitřnosti jsou totiž velmi kvalitní a proto není problém zvýšit výkon výměnou jen několika dílů. Já osobně jsem vyměnil hop-up gumu píst a pružinu, a původní hlaveň nahradil přesnou. Střílí těď jedna báseň, a to i s 8,4V baterkou.
 
STTi gas M92F NEW

O téhle pistoli vám toho moc nepovím, protože jsem s ní nikdy nehrál. Držel jsem ji ale v ruce a střílel jsem z ní. Řekl bych, že je to obyčejná plynovka. Dobrá, ale nic extra. Vzhledem neoslní ani neurazí. Střelba z ní je pohodová. Kule létají rovně a na uspokojivou vzdálenost. Bohužel to není blowback ani celokov, ale jako záložačka určitě dostačující.
 
Tenhle kvér se mi dostal do rukou teprve nedávno, takže jestě není moc zastřílený. Zatím vám můžu říct asi tohle. Zpracování je naprosto skvělé. Kvér vypadá opravdu moc pěkně. Má na sobě spoustu orig. potisků a ražení a celkový pocit, který máte, když ji držíte v ruce, je taky paráda. Co se střelby týče, nezaostává za vzhledem.